Ücretsiz saç analizi için
sizi hemen arayalım!

Hakkımızda

Vizyonumuz
Saç dökülmesi ve saçsızlık çözümleri konusunda Dünya lideri kuruluşlar ile işbirliği içinde olarak son teknolojik ürünlerimiz, profesyonel ekipmanlarımız, yüksek eğitim görmüş uzman çalışanlarımız ve güvenli saçsızlık çözüm tekniklerimiz ile sizlere üstün kaliteli hizmetler sunmaktayız..

Misyonumuz
En güvenli, en gelişmiş ve çok yönlü çözüm alternatiflerimizle, herhangi bir sebepten dolayı dökülmüş olan saçlarınızı yeniden kazanmanızı sağlamak, her sabah en az 10 yıl önceki görünümünüzle uyanma duygusunu size yeniden yaşatmak, yaşam kalitenizi yükseltmek ve "aslolan zarar vermemektir" ilkemiz doğrultusunda saçlarınızı sizlere kazandırırken, maddi-manevi kayıplar vermenize engel olmaktır.

Temel Değerlerimiz
Dürüstlük ilkemizden ödün vermeden yapamayacağımız hiçbirşeyi vaad etmemek, yasalara, ahlaki değerlere, kişi ve kuruluşlara, ve çevreye saygılı bir biçimde sizlere hizmet vermek en temel değerlerimizdendir.

Hairex International'da saç dökülmesi tipi veya saçsız bölgelere göre değişen EX10, EX20, SPEX, SPEXPU, HTV20, HTVSPEX, FC20 ve R66 adı verilen saçlandırma teknikleri kullanılır.

Saçsızlık sorunu yaşayan herkese Hairex yöntemi tasarım, ürün ve uygulama adı verilen 3 aşamada uygulanır.
Tasarım
Tasarımda ilk olarak, dökülen ve dökülebilecek olan bölümler incelenerek saçların kıvrım noktasından itibaren büyüme yönleri tespit edilir ve bu sınırları kapsayan bir kalıp çıkarılır. Daha sonra, kişinin ana saçlarıyla % 100 uyum sağlanması için saçların kalınlığı, dalgası, yoğunluğu, rengi ve karakterini içeren örnekler alınır.

Ürün
Tasarımda alınan kalıplardan, kişinin kafa yapısının kalıbı çıkartılır. Bu kalıbın büyüklüğünde ve kafanın tüm eğimini taşıyan, POLY-ACRY adı verdiğimiz yapay bir deri üretilir. Şeffaf, ince ve gözenekleri olan bu derinin üzerine, kişinin ana saçlarının tüm özelliklerini taşıyan yeni saçlar, kalıpta belirlenen büyüme yönlerine doğru kıvrım noktasından itibaren tek tek işlenir ve hairex ünitesi tamamlanmış olur.
Uygulama
Tamamlanmış olan saç ünitesi tek kişilik özel kabinlerde, kişinin yaşam tarzına ve kafa yapısına uygun bir yöntemle sabitlenir, kişinin tercih ettiği modele göre saç kesimi yapılır ve ana saçlarıyla uyumu sağlanır.

Sonuç
Uygulama sonucunda kişi artık saçlarını istediği her modele tarayabileceği gibi, yapılan işlem kimse tarafından fark edilmez. %100 uyumlu yeni saçlarla duş almak, denize girmek ve her türlü sportif faaliyette bulunmakta hiçbir sakınca yoktur.

Servis
Uygulamadan sonra, kişilerin kendilerini güvende hissetmeleri ve yeni saçlarının, doğal görüntülerini korumak amacıyla kurulan servis departmanı hairex'in en önemli departmanlarındandır. Profesyonel bir kadro ve teknik donanımla sunulan servis sayesinde kişiler, saçlarıyla ilgili tüm hizmetleri alma imkanına sahip olurlar.

Fiyat
Hairex International’da her tip saç dökülmeleri ve saçsızlık sorunlarına karşı çok yönlü çözüm alternatifleri bulunmaktadır. Fiyat, saç dökülmesi tipine ve uygulama yapılacak saçsız alana göre değişmektedir.

Kemoterapi, kanser hücrelerini öldürmek için kansere karşı ilaçlar kullanan bir tedavi yöntemidir. İlaçlar kanser hücrelerine saldırarak büyümelerine engel olmak suretiyle çalışır. Ancak ne yazık ki kıl kökleri gibi aynı zamanda bedendeki normal hücreleri de etkileyebilir. Bu da “alopecia” olarak bilinen saç dökülmesine neden olur. Kanser hücrelerinden farklı olarak normal hücreler kendilerini çabuk yeniler. Dolayısıyla kemoterapi esnasında saçlar döküldüğünde, tedavinin bitiminde yeniden uzarlar. Ancak kemoterapi tedavisi esnasında hernekadar geçici de olsa yaşanan saç kayıpları; kemoterapi hastalarının üzüntü sebebi haline gelmektedir. Kanserle mücadele etmenin zorluklarına birde saçlardaki dökülme ya da saçsızlık sorunu eklendiğinde hastanın psikolojisi olumsuz etkilenebilmektedir

Şapka, bandana, peruk ve protez gibi kamuflaj yöntemleri bu hastaların günlük yaşamlarında bazı kısıtlamalar getirmesi ve bu ürünlerin kullanım zorlukları, hastanın hergün saçsızlık gerçeğiyle karşılaşmasını sağlamaktadır. Bu da tedavi sürecindeki hastanın moralini önemli ölçüde etkilemektedir. Hairex International bünyesinde uygulanan Fullcap teknikleri kemoterapi tedavisi esnasında yaşanan saç kayıplarını hastaların hiç farketmemesini sağlayan, kişinin günlük yaşamından ve görüntüsünden ödün vermesi gerekmeyen fonksiyonel çözümlerdir.

Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi başlamadan önce kişilerin saç yapıları incelenir ve Hairex International fullcap tekniklerinden uygun olan teknik, kemoterapi öncesinde henüz saçlar dökülmeden uygulanır. Böylelikle kişinin saç dökülmesi Hairex in uygulamasından sonra yaşandığı için, kişiler yaşadıkları saç dökülmesinin hem görüntüsel hem de psikolojik etkilerini yaşamamış olur. Türkiye’de pekçok Onkoloji merkezinin anlaşmalı kuruluşu olan Hairex International’da uygulanan metodlar, kemoterapi tedavisi gören her yaştaki bay, bayan ve çocuklara da rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca tüm Hairex International şubelerinde kemoterapi sonucu saçsızlık sorunu yaşayan ya da yaşayacak olan hastalara, bu alanda özel eğitimler almış, deneyimli çalışanlar hizmet vermektedir.

Saç Nedir ?
Derinin en üst tabakası olan epidermisde bulunan kıl kümesine verilen genel addır. Saç teli vücuttaki diğer kıl kümelerine göre daha hızlı uzar. Saçın büyüme hızı günde ortalama 0.2 mm ile 0.4 mm.dir. Saçın büyüme ve duraklama evreleri birbirlerinden bağımsız olduğu için 1 saç teli büyürken diğeri dökülebilir. Saç teli 3 bölümden oluşur.

• Dış yapı(cuticle) : şeffaf
• Orta yapı(cortex) : saça rengini veren melanin veya pigmentler bu bölümde bulunur
• İç yapı( medulla) : saçın özü, iliğidir.
• Saç folikülü : saçın içinde büyüdüğü yapıdır.


Saç Dökülmesi Nedenleri
Saç birçok nedene bağlı olarak dökülür. Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde hormonal dengesizlik, genetik yatkınlık, vitamin eksikliği, kansızlık, olumsuz dış fiziksel şartlar nedeniyle oluşmaktadır. Saçsızlığı yaratan dökülmenin nedeni tespit edilmeden doğru bir çözüm yaklaşımı sağlanamaz. Bu nedenle dökülmenin hangi nedenle olduğununu bilmek önemlidir.
Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Erkeklerde daha sık olarak görülen saç dökülmesini engellemek ya da dökülmenin yarattığı saç açıklığını saçlandırmak için bir çözüm alternatifine geçilmeden önce, saç dökülmesinin tipinin belirlenmesi gerekmektedir. Birçok hastalık, hormonal ve metobolik düzensizlikler ve besinsel etkiler saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu gibi sebepler ortadan kaldırılmadan saçsızlık hiçbir zaman tam olarak önlenemez.

Saç Dökülmesi Çeşitleri
Androgenetic Alopecia (Erkek tipi ve ya hormonal saç dökülmesi) Alnın iki yanında ve ya tepede başlayan ve yeniden çıkmayacak şekilde açıklık oluşturarak ilerleyen dökülmelerdir. Erkeklerde özellikle tepe ve alın bölgesinde bulunan saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için zarar görmekte ve dökülmektedir. Kadınlardaki hormonal saç dökülmeleri ise daha çok, saçların seyrekleşmesi şeklinde kendini gösterir.

Alopecia Areata
Halk arasında saçkıran adı da verilen dökülme türüdür. Bazen sadece bir bölümü saçsızlaştırır bazen de başın tüm bölgesini saçsızlaştırarak ilerleyen türleri vardır.
Stres Nedenli Saç Dökülmesi
Deri hastalıkları ile stres ve ruhsal olaylar arasındaki ilişki öteden beri bilinir. Kişi psikolojik sıkıntılarını kişisel ya da ailesel sorunlarını bir dermatolojik problem halinde yansıtabilmektedir. Ayrıca kendiliğinden oluşmuş bir deri problemi (saç dökülmesi) kişide vücut imajını zedeleyecek bireysel, psikolojik bozukluklara ve hatta psikososyal olumsuzluklara yol açabilmektedir. Kısaca, saç dökülmesi ve stres arasında iki çeşit ilişki söz konusudur: Birinci ilişki, görünürde organik bir neden olmaksızın stresin körüklediği saç dökülmesidir. İkinci ilişki ise saç dökülmesi sonucu oluşan saçsız görünüme karşı kişinin geliştirdiği psikolojik reaksiyonlardır.

Saçsızlık sorununun çözüm alternatifleri konusunda ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanmak isteyen ve herhangi bir Hairex şubesini ziyaret eden herkese uzman kadromuz tarafından öncelikle ücretsiz saç analizi yapılır. Bu hizmet kapsamında ilk olarak saç dökülmesi nedenleri belirlenir ve gelecekte dökülebilecek saç alanları tespit edilir. Bu tespitler doğrultusunda saç dökülmesi tipine, kişilerin yaşam tarzı ve yaşına en uygun saçlandırma tekniği önerilir.

Hairex Internarnational’ın kuruluşu ve üstün başarılar sergileyerek hızla büyümesinde en önemli etkenin 1980’li yıllarda kaybettiğim saçlarımın olduğunu belirtmek isterim.Avrupa’ da yaşadığım o yıllarda kendi saçsızlık sorunumun çözümü için saçlarıma yeniden kavuşabilmenin özlemiyle önüme çıkan hemen her alternatifi denedim. Beni tatmin edemeyen yöntemler ve bu yöntemlerin beraberinde yaşattığı başka sorunlar, daha iyisi için başka ülkelerde yaptığım girişimler derken, aradan geçen uzun zaman meslekteki yeterli bilgi birikimine sahip olmamı sağladı. Bu sebeple saç dökülmeleri ve saçsızlık çözümleri alanında Avrupanın en güvenilir ve en köklü kuruluşunda saç sabitleme yöntemini kendime uygulattırdım. Türkiye de bu sektörün yetersizliği, saçsızlık alanında uygulanan yöntemlerin yetersizliği kendime uygulattığım saç sabitleme tekniğini Türkiye ye getirme kararını bana aldırttı. Ve 1993 yılında ilk şirketimi Avrupada uygulama yaptırdığım kuruluşun Türkiye temsilciliği adı altında İstanbul’da kurdum. 1997’de Ankara’da, 1999 yılında da İzmir’de şubelerimizi oluşturdum.

Her ne kadar o yıllarda Türkiye’ye getirdiğim saç sabitleme teknikleri Türkiye için bir ilk ve en gelişmiş standartta olsa da benim için hedef mükemmeli bulmaktı.

Bu amaçla 1999 yılında kendi markamı oluşturmak için girişimlere başladım.Kişiye özel saç sabitleme tekniklerinin Dünya’daki 1 numaralı üreticisi olan üretim merkezinin %50 sini satın aldım, burada her türlü saçsızlık sorununu kalıcı olarak çözümleyebilecek özel tasarımlar hazırladım, geçmişte denediğim yöntemlerin bana yaşattığı sıkıntıları kimseye yaşatmamak adına Amerika’daki Dünya dev medikal şirketleriyle Ortadoğu satış yetkilerini satınalma anlaşmaları yaptım.Tüm şubelerimize eksiksiz ve sürekli destek sağlayacak olan logistic, Ar-ge ve yönetim şirketlerini yapılandırdım. Yıllar boyunca binlerce insanı saçsızlıktan kurtaracak olan markanın uygulayıcıları da elbetteki benim için çok önemliydi. Bu amaçla Hairex kalitesinden herkesi yararlandırma amacı taşıyan, ekip ruhundan ödün vermeden, kendini sürekli yenilemeye açık, çalışan kadromu oluşturdum. Artık ekibim ve benim tüm bu yoğun çabalarımızın karşılığı olan Hairex markasını ilan etme zamanımız gelmişti. Ve 2000 yılında Hairex International adı altında tüm şubelerimizde Hairex markasının saçsızlık çözümlerini uygulamaya koydum.

Hairex International’ ın her tür saçsızlık sorununa kolayca uygulanabilen Hairex markası, kısa zamanda Türkiye nin pek çok şehrinden inanılmaz talepler gördü. Bu sebeple İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra, 2001’de Adana’da, 2005’de Samsun’da, 2008’de Diyarbakır’da ve 2009’da Mersin’de Hairex şubelerini kurdum.

Şimdi tüm bilgi birikimimi ve enerjimi artık bir Dünya markası olan Hairex için kullanıyorum. Son olarak, kaydedilmiş gelişmelerin yanı sıra halen araştırma sürecinde olan Dünya teknolojilerinin de en yakın takipçisi olarak sizi temin ederim ki, saçsızlık sorunlarının çözümüne yönelik uygulanan Dünya’daki tüm etkin yöntemleri, en son teknoloji ürünlerini, bilimsel araştırmalarla ilgili yenilikleri, kısaca saçsızlık sorununuzla ilgili almak istediğiniz her türlü yardımı Hairex International'da bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.
HASAN AYDIN
Hairex International Yönetim Kurulu Başkanı
Hairex hakkında detaylı bilgi almak için, lütfen formu doldurunuz.

Fotoğraflar
Fotoğraflar
Fotoğraflar
Fotoğraflar
Fotoğraflar
Fotoğraflar
Fotoğraflar

Neden Hairex Saçsızlık Çözümleri'ni tercih etmeliyim?

Sorumluluk

Saç dökülmesi ve saçsızlık çözümleri konusunda Dünya lideri kuruluşlar ile işbirliği içinde olarak son teknolojik ürünlerimiz, profesyonel ekipmanlarımız, yüksek eğitim görmüş uzman çalışanlarımız ve güvenli saçsızlık çözüm tekniklerimiz ile sizlere üstün kaliteli hizmetler sunmaktayız.

Kalite

En güvenli, en gelişmiş ve çok yönlü çözüm alternatiflerimizle, herhangi bir sebepten dolayı dökülmüş olan saçlarınızı yeniden kazanmanızı sağlamak, her sabah en az 10 yıl önceki görünümünüzle uyanma duygusunu size yeniden yaşatmak, yaşam kalitenizi yükseltmek ve "aslolan zarar vermemektir" ilkemiz doğrultusunda saçlarınızı sizlere kazandırırken, maddi-manevi kayıplar vermenize engel olmaktır.

Dürüstlük

Dürüstlük ilkemizden ödün vermeden yapamayacağımız hiçbirşeyi vaad etmemek, yasalara, ahlaki değerlere, örf ve adetlere, kişi ve kuruluşlara, tüm inançlara, ve çevreye saygılı bir biçimde sizlere hizmet vermek en temel değerlerimizdendir.

Hairex Hakkında

Ne Dediler ?

Tamer Ergül

Tamer Ergül

Mobilya & Dekorasyon

Devamı ...

Ezgi

Ezgi Sönmez

Öğrenci

Devamı ...

Ferdi

Ferdi Demir

Fotomodel

Devamı ...

İsmail

İsmail Tulumbacı

Serbest Meslek

Devamı ...

Video

Sizi Dinliyoruz

İletişim Bilgilerimiz

Şubelerimiz

Hairex İstanbul : (212) 296 19 19
Hairex Ankara : (312) 441 59 50
Hairex İzmir : (232) 464 85 76
Hairex Adana : (322) 458 91 03
Hairex Diyarbakır: (412) 228 48 36
Hairex Samsun : (362) 432 05 75

E-posta Adresimiz

info@hairex.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi'den Cumartesi'ye
9:00 - 18:00