Protez Saç Nedir?

Çalıştığımız mutlu müşteri sayısını ofislerimize gelerek görebilir inceleyebilir ve deneyebilirsiniz. Protez saç konusunda en kaliteli hizmeti veren HairexProtez Saç en doğal çözümleri sunuyor tamamen doğal belli olmayan protez saç sistemi ile tüm müşterilerimize memnuniyet garantisi veriyoruz.

Saç; Bireyin fiziksel görüntüsünün tamamlayıcısıdır. Güzel bir görünümün en önemli parçasıdır. Görüntünün yanı sıra sağladığı özgüven sayesinde bireyin sosyal çevresindeki ilişkileri üzerinde olumlu etkileri vardır. Zaman içerinde çeşitli sebeplerden ötürü saç kayıpları yaşayıp, görsel değişime maruz kalan bireyler önlem almak için bir çok yola başvurabilirler.

Bu süreçte bireylerde ilk akla gelen saç ekimi olmuştur. Ancak saç ekiminde istenilen başarının sağlanamaması ve ekimde yaşanılan sıkıntılar nedeniyle çoğu kişi alternatif sistemlerin arayışı içerisine girmiştir. İşte bu evrede devreye İstanbul Saç Protezi sistemleri girmiştir.

Protez Saç, Saç Protezi Nedir ?

Saç Protezi; Herhangi cerrahi bir müdahale gerektirmeyen, kişinin seyrek veya saç kaybı yaşadığı alan tespiti yapılarak ölçümlendirilen, herhangi bir kısıtlama olmaksızın bireyin günlük faaliyetlerini dilediğince yerine getirebileceği, doğal insan saçından üretilen, kullanımı son derecede kolay ve sağlıklı bir uygulamadır.

Saç Protezinin Saç ekimi yerine tercih edilmesinin başlıca sebepleri;
1- Saç ekiminde yaşanan ağrılar, şişkinlikler, uzun vadeli bekleyişler ve sonuç riski gibi kavramlar söz konusu değildir. Cerrahi bir müdahale gerektirmediği için Doğal Saç Protezi sistemleri ortalama 2,5-3 ay süre zarfı içinde kişiye yepyeni bir görüntüye sahip olma fırsatı sunar.

2- Saç ekiminin gerçekleşebilmesi için saç dökülme evresinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde ekim yapılan kişinin saç dökülmesi devam ettiği için görüntü itibariyle eskisinden daha kötü bir hâl alacaktır. Saç dökülme evreleriyle ilgili belirli bir yaş olmamasına rağmen erkeklerde 20-35 yaş arası dökülmenin en fazla hissedildiği zamandır. Dolayısıyla bu zamanlarda cerrahi bir müdahale söz konusu olmamalıdır. Erkek Saç Protezi sistemlerindeyse bu şekilde bir yaş kavramı söz konusu değildir. Kişisel bakımına özen gösteren herkes bu saçları rahatlıkla kullanabilir.

3- İnsanlarda her bir saç telinin kendine özgü bir dokusu vardır. Başın arka tarafta bulunan saçlar daha sert ve güçlüyken, ön tarafta bulunan saçlar daha yumuşak ve narin yapıya sahiptir. Bu nedenle saç ekiminde arka veya yanlardan alınarak ön bölgelere ekilen saçlar öndeki doğal saç yapısının niteliğine sahip olmadığı için çim adama benzer bir görüntü ortaya çıkabilme riski büyüktür. Saç Protezi sistemleri saçtaki yapı göz önüne alınarak tasarlandığından dolayı saç ekiminden daha başarılı bir görünüm sağlar.

4- Saç ekiminde istenilen saç yoğunluğunu bulmak imkansızdır. sac protezi sistemlerinde böyle bir durum söz konusu değildir. İstediğiniz bir modelde ve uzunlukta kullanabilirsiniz.

Saç Protezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Saç Protezi; Uzun yıllar önce bulunmasına karşın son yıllarda revaçta olan bir sistemdir. Bu derece revaçta olması demek her yerde yapılan uygulamaların aynı başarıyı sağlayacağı anlamına gelmez tabîî ki. Saç Protezi hakkında yeterince donanım ve tecrübeye sahip olmayan işletmelerin, saçlandırma adı altında insanlara yapmış olduğu yanlış uygulamalar neticesinde ne yazık ki sonu kullanıcı açısından hüsranla bitebilmektedir. Beklenenin aksiyle karşılaşan kullanıcılar yanlış görsel değişimden dolayı rahatsız olmalarının yanı sıra maddi olarak ta bir kayıp yaşarlar.