Saç protezi kullananlar – Sinan

Merhaba ben Sinan,

Yaklaşık üç yıldır protez saç uygulaması kullanıcısıyım. Hayatımı protez saç kullanmadan önce ve sonra diye ikiye arayacak kadar bu yenilikle buluşmayı önemsiyorum.

Protez saç uygulamasıyla tanışmadan önceki dönemimi anlatarak hikayeye başlamak istiyorum. Üniversite dönemimin hemen başlarında o güzelim gür saçlarımı kaybetmeye başladım. Bu durum günden güne benim sosyal yaşamımı ve özgüvenimi kaybetmeme sebep oluyordu. Duş sonrası dökülen saçlarımdan ve aynadaki görüntümden kaçamıyor; derin bir mutsuzluğa gömülüyordum. Bir zaman sonra saçları yoğunlaştıran tozlardan kullanmaya başladım. İlk zamanlar biraz iyi hissettirse de sürekli temin etmek, taşımak bir zorluk gibi görünse de bir misafirlik sırasında yattığınız yerleri simsiyah etmeniz tam bir facia oluyor. Ayrıca konuştuğunuz kişinin sürekli saçlarınızın önündeki çizgiye veya donuk toz görüntüsüne bakıyor olması da oldukça sinirim bozuyordu.

Mutsuzluğumu büyüten bu çözüm arayışlarının sonunda bir arkadaşım protez saç uygulamasından bahsetti. İlk tepkim şu oldu: “Ben asla peruk kullanmam!” Düşünmesi bile germişti. Ama arkadaşım bu sistemin çok geliştirilmiş ve yenilikçi olduğunu asla düşündüğüm gibi olmadığını ne kadar söylese de kafamda oturtamıyordum. Bu sohbetten birkaç gün sonra hassiyetimi de gördüğü için en iyi protez saç deneyimini yaşayabilmem için benden habersiz demo için Hairex’ten randevu almış.

Randevuya giderken bile çok gergindim. Yolda hala ben bunu asla kullanmam, peruk takmam diyordum. Ama alttan alta da merak ediyordum. Tüm bu mutsuzluk gerçekten ortadan kalkabilir miydi? Ve o an geldi, koltuğa oturdum. Aynada mutsuzluğuma bakıyor ve gergin bir şekilde nasıl görüneceğimi merak ediyordum. Aynayı kapattık; deneme sonunda saçım hazır olana kadar nasıl göründüğümü göremeyecektim. Heyecanım gittikçe artıyordu; gerginliğim de. Ve tüm bu duyguların içerisinde demo bitmişti. Ayna kaldırıldı. O an utanmasam heyecandan göz yaşı dökebilirdim. Görünüşüme inanamıyordum. Sanki on yedi yaşımdaki halime dönmüştüm. İlk kurduğum cümle şu oldu: “Saçı çıkarmasak olur mu?” O an biten bir deneme değil artık yaşamım olsun istiyordum. İstediğim şekilde şekil alan gür saçlarım ve ben inanılmaz bir mutluluk yaşıyordum. Hairex, protez saç karşısında tüm düşüncelerimi yıkmış; deneyimine dayalı özgüveni ile büyük bir mutsuzluğu ve önyargıyı paha biçilemez bir mutluluğa çevirmişti. Belli prosedürlerden sonra kafa yapıma uygun protez saç modellemem yapıldı. Artık yol gözleyen sevgili gibi kendime ait saçları bekliyordum.

Bu hikayenin üzerinden tam tamına üç yıl geçti. Hala büyük bir mutlulukla Hairex ile protez saç deneyimim devam ediyor. Şunu ayrıca belirtmek istiyorum. Bu üç yıl zarfında protez saç işinde uzman olduğunu belirten birkaç firmayı da deneyimleme şansım oldu. Buna sebep, işim gereği farklı şehirlerde bulunmamdı. İlk andan son ana Hairex’in deneyimi, sunduğu ürün ve hizmet kalitesi hep en yüksek puanı aldı. Kesinlikle bu deneyimi gerçekten yılların tecrübesi ile bu işin uzmanı olmuş olan Hairex’te yaşamanızı öneririm.